Федерація велосипедного спорту Житомирської області
Головна » 2016 » Квітень » 4 » Як я повернулась у велосипедний спорт
20:22
Як я повернулась у велосипедний спорт

 

Вело

 

Як я повернулась у велосипедний спорт через 30 років.

«Ось і промайнуло життя… я самодостатня жінка , яка реалізувала себе як мати, дружина та фаховий спеціаліст в своїй професії… Що далі? Я вже достатньо зробила для сім’ї, дітей та суспільства. Що я можу зробити для себе, для свого духовного та фізичного розвитку» - приблизно так розмірковувала я два роки назад , навесні 2014 року. Деякі жінки мого віку в пошуках сенсу життя та шляхів здорового способу життя пробують різні методи оздоровлення, починаючи від народних, закінчуючи медикаментозними, відвідують фітнес-клуби і басейни, займаються йогою або очищають організм. Все це я в свій час я пройшла , але була у серці невимовна туга за молодістю, яка пройшла в щоденних тренуваннях у секції велосипедного спорту, яку очолював Котвицький Л.Б. І щовесни бажання сісти на велосипед і виїхати на тренування просто захоплювало всі думки. Однак, я чомусь думала , що мій велосипедний вік пройшов і соромно солідній жінці крутити педалі, що їздити небезпечно через збільшення кількості транспорту на дорогах. При цьому я раділа , як дитина, коли бачила велосипедиста, а мої діти могли з першого погляду визначити хто перед ними їде велосипедист чи «чайник».

 

15 березня 2014 року сталась подія, яка докорінно змінила моє ставлення до поняття – доросла жінка на велосипеді.  В Житомирі відзначали чудову подію – 120 років велосипедному спорту в м.Житомирі. І на даному заході виявилось, що є категорія людей, яким для підтримки здоров'я та духовного розвитку вистачає простого — їзди на велосипеді. Побачивши знайомі з дитинства обличчя моїх тренерів Котвицького Л.Б., Малецького Ю.П., ветеранів Янчикова Ю.П., Троп П.Г., Кислова Ю.В., я відкинула всі сумніви і перестала жити минулим, розпочавши нову сторінку свого життя. Вже за тиждень я придбала велосипед, необхідну форму та виїхала на перше тренування. Радості моїй не було меж.

І ось вже два роки, як я відчуваю смак життя, як я повернулась у свою молодість де відчуваю себе щасливою. Щаслива, як може бути щасливим тільки велосипедист, який проїхавши гонку 100 км в дощ, в сніг, в град, піднімається на п`єдестал пошани. Як людина, яка подолала себе, свій біль, свою втому, свій страх, долаючи важкі підйоми на трасі Буковель-Яблуниця.

Дуже хочу , щоб велосипед став частиною життя кожного з нас, а особливо частиною життя кожної жінки. Для цього є багато причин. Зазначу лише кілька. Велосипед — це засіб пересування, який може суттєво зекономити кошти вашого бюджету. Велосипед може принести неоціненну користь вашому здоров'ю. Адже їзда на велосипеді  - це відмінне аеробне навантаження. Регулярні тренування  на велосипеді зміцнюю м'язи ніг, підвищуючи їх витривалість, покращує роботу серцево-судинної і дихальної систем.  Велосипед позбавляє від зайвої ваги, покращує координацію і підвищує імунітет.


Їзда на велосипеді корисніша за ходьбу та  біг, так як зберігає суглоби від руйнування.
Бідою багатьох жінок є варикозне розширення вен, артрити та артрози. При цих захворюваннях і для їх профілактики лікарі настійно рекомендують саме їздити на велосипеді. Пояснюється це тим, що обертальні рухи ногами примушують кров швидше рухатися і не застоюватися. Тому всім, хто знає свою схильність до варикозу, артрозу чи артриту велосипед стане порятунком.


Також багато жінок схильні до вегето-судинної дистонії. Її симптомами є часті непритомності, потемніння в очах при різкому підйомі, потіння долоньок, прискорений пульс, поколювання в грудях. Велосипед допоможе назавжди позбутися від цієї недуги. Велоспорт допомагає скидати зайві кілограми.

Велотренування зміцнюють нервову систему. Коли ви повертаєтесь з тренування всі проблеми і нав'язливі думки відступають на задній план, ви  відволікаєтесь від повсякденних турбот, поліпшується настрій і з'являється заряд енергії, знімається стрес. Я можу їхати на тренування в будь-якому настрої, але повертаюсь завжди щаслива. Я знову відчуваю себе молодою і мій паспорт видається мені підробленим.

Все сьогодні в м.Житомир створено для того, щоб займатись велоспортом. Чудові траси, про які в дитинстві ми і не мріяли, чудова велоформа, чудові велосипеди. А ми ветерани як ніхто розуміємо та цінуємо це. Для нас ветеранів на власному ентузіазмі працює тренер Дорошукі.І., який своїм власним прикладом показує всім нам, як потрібно тренуватись, складає для кожного  з ветеранів індивідуальні плани тренувань з урахуванням стану здоров’я та віку, «хворіє» велоспортом по справжньому та робить все можливе та неможливе , щоб підняти велосипедний спорт з колін. Єдине, що турбує нашого тренера та мене особисто це мала кількість жінок ветеранів велосипедного спорту. Адже Житомирщина завжди була колискою відомих на весь світ дівчат велосипедисток: Олена Грибан, Олена Огуй, Ірина Денисюк (Чужинова), Наталя Кириченко (Бигун), Ольга Присяжнюк, Інна Титаренко, Тетяна Білоскаленко (Головня), Ольга Сидоренко, Свiтлана Шолохова, Тетяна Гусакiвська і ще багато чудових імен, які прославили Житомирщину у велоспорті.

Дорогі мої подружки я запрошую вас повернутись у свою молодість, повернутись так, як це зробила я, на велосипеді.

Переглядів: 311 | Додав: procycling | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar